Pages

Užitočné tipy každého druhu

Preklad podľa : http://beckyearlphotography.com/blog/?p=1874
Blog fotografky : http://beckyearlphotography.com/blog/
Webstránka fotografky : http://beckyearlphotography.com/index2.php

Len s vami zdieľam pár tipov a trikov, ktoré si zapamätajte a vyskúšajte pri ďalšom fotení. Tieto fotografie som skúšala v rôznych svetelných podmienkach.

Zmeňte uhly

Všimnite si rozdiely na týchto záberoch. Je to rovnaká snímka, zmenený uhol však zmenil celý výsledný pocit z fotografie. Pri prvej snímke som stála na úrovni mojej modelky. Pri druhom zábere som si ľahla na zem. Odvracia to pozornosť od hôr, dna jazera, jej tieňa. Druhá fotografia je oveľa silnejšia. Cítiť z nej vzdušnosť, voľnosť.
Je tu ďalší príklad toho, ako môže meniaci sa uhol fotografa zmeniť celú snímku.. Možno dobré, možno nie, proste je to úplne iné..

Prvá fotografia bola na úrovni modelky, potom som padla na zem a fotila ju zospodu. Dokonca len tá obloha to dramaticky zmenila.
Chápete? Takže nabudúce skúste niečo odfotiť a potom meniť rôzne uhly a uvidíte čo z toho dostanete. Skúste fotografovať zvrchu, zo strany.. Možnosti sú nekonečné!

Nebojte sa slnka

Čo majú spoločné fotografi a upíri? Obaja majú pocit, že to bude ich istá smrť, ak vojdú do svetla. Teraz však vieme skutočnú pravdu! Fotografi môžu vytvoriť skutočne úžasné snímky s použitím tej veľkej desivej ohnivej gule :)

Niektoré fotografie vyzerajú nádherne, keď sú plné slnka.

Dievčatá, použite protisvetlo! Je niečo, čo vyzerá viac nebesky, viac ako sen, ako dobré protisvetlo? Ja si myslim, že nie!

Chcete jeden veľký tip na fotenie v protisvetle?

Nastavte režim merania na SPOT. Zamerajte modelke tvár a dajte si pozor aby ste trošku preexponovali. Je dôležité mať dobre exponovanú tvár. Je to v poriadku ak zmiernite svetlo o chrbát modelky. Myslím, že to prispieva kráse.

Vypnite si blesk fotoaparátu kvôli prirodzenému svetlu. Môžete použiť slnko tak, ako by ste použili umelé svetlo. Samozrejme okrem toho, že sa nemôžete pohybovať okolo.
Slnko dokáže vytvoriť nádherne lichotivé tiene. Tiene nie sú zlé. Sú krásne a pridávajú tvári modelky krásny rozmer.

Aké tiene by ste mali hľadať?

Napríklad tie pod bradou, ktoré tvár zoštíhlia. Pekný kúsok tieňa pod nos..uistite sa, že nie je príliš veľký a nezasahuje ústa. Krásne tiene pod lícnymi kosťami sú tiež úžasné.

Vyhnite sa tieňom pod očami.
Môžete odfotografovať modelku, pekne ju osvietiť slnkom a stále mať krásne modré nebo za ňou.
V čom je ten trik?

Použite krásny a príjemný západ slnka a nie tvrdé poludňajšie slnko.

Ak použijete zapadajúce slnko, všimnete si niekoľko úžasných vecí. Svetlo je príjemné so zlatou farbou. Svetlo je pod dokonalým uhlom tak, aby svietil modelke do tváre (trošku zvrchu) čiže opäť bude na tvári modelky vytvárať krásne tiene. A nejakým spôsobom sa taktiež môžete dostať k veľkému, krásne modrému nebu.
Jedinou ťažkou vecou pri plnom svetle sú dostatočne otvorené oči modelky. Preto je väčšina mojich fotografií ako táto fotených z uhla zospodu a modelka sa pozerá hocikam, len nie tak, aby jej slnko pálilo priamo do očí. Nechceme predsa spálené oči. Nie je to dobrá vec.
Akonáhle sa dostanete von v plnom slnku, pootáčajte svoju modelku dookola. Hľadajte pekný odraz svetla v očiach. Všimnite si kde padajú tiene. Sú lichotivé, alebo tvrdé a škaredé?
Čo robiť keď slnko zapadne

Dvihnite ISO!

Celá táto séria bola fotená po tom, čo slnko zapadlo za hory (všetko prirodzené svetlo). Stratila som veľa svetla a musela som zmeniť nastavenia. Moje ISO sa dvihlo na 1250. Nevýhodou bolo množstvo zrna/šumu. Výhodou.. Mne zrno/šum vôbec nevadí! Haha
Chcete jeden tip na fotografovanie s vysokou citlivosťou ISO? Preexponujte! To obmedzí vaše zrno. Keď som merala expozíciu s vysokým ISOm, na merači som to mala takmer úplne vpravo. Stále tam bude zrno, ale nie až toľko.
Aj keď slnko zapadlo za hory, stále som otáčala modelku tvárou ku svetlu. Ak by som ju otočila chrbtom, stratila by som množstvo svetla do jej očí. Takže si stále pamätajte, že aj keď je slnko za horami, alebo budovami, alebo čímkoľvek..stále čelom k svetlu!Oblečte sa a zapôsobte

Žiadna z týchto fotografií by nedopadla tak ako dopadla, keby mala slečna na sebe džínsy a tričko. Tak roztomilo ako pôsobia džínsy a tričko v normálny deň, tu by jednoducho nefungovali. Ako možete vidieť, každý outfit úplne zmenil pocit z fotografie.

Na začiatku sme fotografovali v smotanovo bielych šatách, neskôr s modrým šálom. Outfit vyjadruje pocit voľnosti, svetla.. Fotografie by nepôsobili rovnako, ak by mala na sebe oblečené niečo funky, alebo nudné.

Keď sme chceli funky pocit, prezliekli sme modelku do ružovej sukne a super punčocháčov. Okamžite to zmenilo jej postoj, aj vysledný pocit z fotografií. Jej póza sa automaticky zmenila na silnejšiu, šik a viac výraznú. V smotanovo bielych šatách by to nefungovalo. Ani v džínsoch a na podpätkoch.

Získajte predstavu.. Ja nepotrebujem mať stále odlišnú vizáž. Ale skúste si spomenúť keď pôjdete fotiť. Spomenúť, že oblečenie môže vašim fotkám pomôcť, ale taktiež aj uškodiť.

Ak chcete do svojich fotografií vložiť starodávny vzhľad a pocit, zamerajte sa na jednotlivé detaily. Zožeňte si starodávne vyzerajúce oblečenie, spravte make up a účes v tomto štýle. A UROBTE TO!!!

Dúfam, že vám tieto tipy, triky, mnou šialene neusporiadané pomohli a ak nie, tak ste sa aspoň trošku zasmiali.

0 komentárov:

Zverejnenie komentára